29.12.2021

3 nõuannet, kuidas teha püsimajäävaid uue aasta lubadusi

Uus aasta – uus mina! Meil kõigil on kohti, kus soovime paremad olla, olgu selleks kas tervislikumad eluviisid, toitumine, trenn, mõne halva harjumuse maha jätmine või parem eelarve planeerimine.
Statistika aga näitab, et vaid 25% peavad lubadustest kinni peale jaanuari lõppu ning ainult 8% saavutavad seatud eesmärgid (Forbes, detsember 2018).


TF Banki Laenukoolil on 3 nõuannet, kuidas panna kirja püsimajäävad uue aasta lubadused:

1. Lubadused olgu konkreetsed.

Enamus meist panevad oma nimekirja ebakonkreetsed lubadused, nagu näiteks: jooksen rohkem, teen rohkem trenni, magan hästi, söön tervislikult, hakkan investeerima jne. Aga kui palju on rohkem või mis tähendab hästi? Siinkohal soovitame Sul kirja panna konkreetsed ja mõõdetavad eesmärgid nagu näiteks: jooksen aasta lõpuks 20 kilomeetrit, võtan alla 10 kilogrammi, magan 8 tundi, investeerin 1000 eurot jne. Selle suurema eesmärgi võiksid jagada aasta peale ära lühieesmärkideks. Näiteks, kui soovid kaalust alla võtta 10 kg, siis aasta peale jagatuna on see alla ühe kilo kuus. Kui soovid investeerimisega tegelema hakata, pane paika plaan, mis summa igakuiselt selle jaoks kõrvale paned. Samuti sea endale realistlikud, kuid mitte liiga kerged eesmärgid - kui Su eesmärk on ülejõukäiv või liiga lihtne, võid juba eos käega lüüa või motivatsiooni kaotada.

 

2. Kirjuta oma lubadused ülesse positiivses võtmes.

Enamus kirjutavad lubadused ülesse negatiivsel toonil, nagu peaksime millestki loobuma või vähemaga leppima. Negatiivseteks lubadusteks on näiteks: ma ei söö enam rämpstoitu, ma ei raiska raha, säästan "mustadeks" päevadeks, loobun suitsetamisest. Kui me tunneme, et peame millestki heast koguaeg loobuma, pole see just kuigi motiveeriv. Kui soovime midagi negatiivset ja sellest pidevalt mõtleme, siis see tulebki, nagu "mustad" päevad. Kirjuta selle asemel näiteks: söön rohkem juur- ja puuvilju, hoian raha olulisteks kulutusteks või kogun helgeteks päevadeks, olen mittesuitsetaja ning minu keha tänab mind selle eest.

 

3. Tee uue aasta lubadused, mis on Sinu lubadused.

Tihti teeme lubadusi, mis meid võib-olla nii palju ei kõnetagi ning on tugevalt mõjutatud teistest inimestest või ühiskonnast. Näiteks tahame ühiskonna survel alla võtta, sest reklaamid on piitspeenikesi modelle täis või pole töökoht sõprade meelest piisavalt prestiižne ning soovime karjäärimuutust. Aga kas need lubadused toidavad Sinu hinge? Tee uue aasta lubadused sellised, mis on kooskõlas Sinu unistuste ja soovidega!

TF Banki Laenukool soovib kaunist aastavahetust ning kõikide soovide täitumist!

 

P.S Tead, mis oleks parim uusaasta lubadus? Enda finantskohustuste kontrolli alla saamine.

Refinantseeri intressiga alates 7,9%

Refinantseerimislaenu tüüpnäide: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9 € on krediidi kulukuse määr 20,98%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 8 181,44 €. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest. Enne laenutaotluse esitamist ja -lepingu sõlmimist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri spetsialistiga.