15.01.2021

Rahaasjad kontrolli alla refinatseerimise abil

Millised uusaastalubadusi tegid Sina? Kas lubasid rohkem säästa ja vähem kulutada? Kui soovisid oma rahaasju kontrolli alla saada, siis TF Banki Laenukool soovitab alustada olemasolevatele kohustustele ja kulutustele otsavaatamisest ning nende vähendamisest. Kui Sinu igakuisete kohustuste hulka kuulub väikelaenu, krediitkaardi, järelmaksu või kiirlaenu tagasi maksmine, siis ilmselt maksad ka mitut erinevat haldustasu ja intressi. Sellised kohustused on mõtekas refinantseerida, mis tähendab, et erinevad laenud ning kohustused liidetakse üheks tervikuks, ühe kuumakse, haldustasu ning intressiga.


Mis on refinantseerimislaen?

Paljud ei tea, mida refinantseerimislaen täpselt tähendab, seega üritame lihtsustatult seletada, kuidas see töötab. Laenude refinantseerimise korral sõlmib uus krediidiandja kliendiga tema laenude kogusummale uue laenulepingu ning tasub selle raames kliendi kohustused teiste laenuandjate juures. Teisisõnu vormistab klient oma praegused laenud uueks laenuks. Teised kohustused tasutakse ennetähtaegselt. Nüüdsest jääb kliendi kanda üks summa ühe intressiga.

 

Refinantseerimislaenu plussid

Kuna nüüd maksad tagasi ühte laenu, ühe haldustasu ning ühtse intressiga, on Sinu kuumakse väiksem. Lisaks on Sul ka lihtne oma kohustusi jälgida ning Sa ei pea tegema kuus mitu erinevat ülekannet, mis enamus pankades on tasulised. Ühtlasi ennetab refinantseerimislaen Sind võlgade tekke eest - kui eelnev kuumakse käis üle jõu, saad valida uue mugavama maksegraafiku. Millele paljud aga ei mõtle, kui Sul on plaanis osta lähitulevikus oma kodu, siis üks laen annab Sulle parema krediidiskoori kui mitu erinevat kohustust.


Refinantseerimislaenu näide

Et paremini aru saada, kuidas refinantseerimislaenuga on võimalik igakuiselt kokku hoida, toome ühe näite, kus kleindil X on kolm laenu/kohustust.

Kliendi X 3 laenu:

  • 1000€ intressiga 26,70%
  • 2000€ intressiga 15,90%
  • 1000€ intressiga 23,90%


Teisisõnu maksab härra või proua X iga laenu pealt aastas ainuüksi intressidena korraliku summa, millele lisanduvad muidugi erinevad haldustasud. Kui nüüd klient X kasutaks refinantseerimist, s.t tooks oma kohustused ühe krediidiandja juurde, siis rahaline võit oleks praktiliselt käega katsutav. Selleks tuleks võtta turult erinevaid pakkumisi ning leida parim intress ja periood kogu summale. Seega, kui klient X võtaks refinantseerimislaenu 4000 eurole intressiga 12,9%, siis on juba arvutamatagi selge, et klient X võidaks rahalises plaanis omajagu.


Eeltoodud näide on väga lihtsustatud eesmärgiga andmaks edasi põhimõtet, miks ühte laenu omada on soodsam kui mitut (eriti, kui sinna hulka on sattunud mõni kiirlaen). Seega, pea meeles, madal intress pole alati kogu tõde. Refinantseerimislaenu valikul lähtu krediidi kulukuse määra suurusest, sest lisaks intressile võtab see arvesse ka muid kulusid. Ainult niimoodi on selles reklaamide virr-varris võimalik adekvaatselt võrrelda erinevaid laenupakkumisi.

Refinantseeri intressiga alates 7,9%

Refinantseerimislaenu tüüpnäide: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9 € on krediidi kulukuse määr 20,98%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 8 181,44 €. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest. Enne laenutaotluse esitamist ja -lepingu sõlmimist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri spetsialistiga.