11.03.2021

Kas Sa oled autopiloodil?

Rutiin on oma olemuselt vastuoluline. Ühest küljest on see vajalik – see hoiab meid kahe jalaga maal ning viib samm-sammult lähemale pikaajaliste eesmärkide saavutamisele. Samas võime end rutiini unustades kaotada oma valvsuse või isegi maha magada mõne suurepärase võimaluse, sest oleme kinni oma enda süsteemis. Oleme märganud TF Bankis, et see probleem võib laieneda ka inimeste rahakotini. Nimelt oleme aidanud palju kliente, kes kohusetundlikult aastast aastasse maksavad enda mitmete kohustuste pealt ebamõistlikult palju intresse, mõtlemata kordagi selle peale, et ehk on olemas mõni viis kuludelt säästmiseks. Tahame Sulle öelda, et jah, on küll!

Kas Sulle on tuttav termin „refinantseerimine“? Lihtsamas keeles on see ühe või mitme kõrgete kuludega laenu asendamine ühe soodsama laenuga. Erinevaid laene ühendades võidad nii kuuhaldus- kui intressitasudelt. Vaid ühte laenu refinantseerides võib võit olla väiksema intressi arvelt samamoodi kaalukas.

Siinkohal võib tekkida küsimus, et mis vahet seal on? Laenumaksed on ilusti õigeaegselt tasutud. Milleks hakata kulutama oma aega laenupakkumise võtmise peale? Eriti kui uued tingimused ei pruugi üldse paremad olla? Viimase aja sündmused on eriti ilmekalt tõestanud, et elus võib ootamusi tulla nende kõige koledamal kujul. Täna on selleks koroona, aga homme? Pealegi, alati ei pea meid tabama ülemaailmne kriis, et rahaasjad pingeliseks muutuksid.

Lisaks, vähendades ühte eelarve kulurida, saab selle võrra teisele juurde lisada. Võimalusi äkitselt tekkinud vaba raha kasutamiseks oleks kindlasti mitmeid. Targad inimesed teevad otsuseid, mis teevad neid õnnelikuks. Mis teeks Sind õnnelikuks? Remont vannitoas? Oma hobisse investeerimine? Laste tuleviku jaoks säästmine?

Nüüd, kui oled kursis refinantseerimise tulususega ja tunned, et see on Sinu jaoks õige valik, oleks vaja alustada enda laenukohustuste revideerimisest: kui suur on Sinu kuumakse ja krediidi kulukuse määr? Need parameetrid on heaks fookuseks erinevate pakkumiste võrdlemisel.

Laenude refinantseerimine on lihtne protsess:

  1. TF Bank sõlmib kliendiga tema laenude kogusummale uue laenulepingu
  2. TF Bank tasub selle raames kliendi kohustused ennetähtaegselt teiste laenuandjate juures.
  3. Kui laenusummast jääb midagi üle, kantakse see kliendi kontole.

Seega astu korraks rutiinist välja ning võta pakkumine! Taotluse esitamine ei kohusta Sind millekski, kuid võib Sinu jaoks avada nii mõnegi ukse.

Koondlaen alates 7,9%

Refinantseerimislaenu tüüpnäide: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9 € on krediidi kulukuse määr 20,98%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 8 181,44 €. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest. Enne laenutaotluse esitamist ja -lepingu sõlmimist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri spetsialistiga.