18.03.2022

Laen kinnisvara tagatisel – võtta või jätta.

Mitmed pangad pakuvad täna laenu kinnisvara tagatisel. Mis on vahet väikelaenul ja laenul kinnisvara tagatisel? Väikelaenu antakse välja üldjuhul väiksemas summas ning samuti on ka intress pea kaks korda kõrgem. Kui sul on olnud maksehäired, siis väikelaenu üldjuhul ei anta, seljuhul jääb laen kinnisvara tagatisel ainukeseks võimaluseks. 

 

Kindlasti tuleks siinkohal arvestada, et riskid oma kinnisvaraga, seega ei soovita Laenukool võtta laenu tarbimiseks. Laenu võtmine peaks olema hästi läbi mõeldud ja täitma mingit suuremat eesmärki. Kindlasti ei soovita me laenatud raha panna riskantsesse ettevõtmisesse.

 

Elus võib tulla ette hetki, kus laenukoormus või kohustused on kasvanud üle pea ning on tunne, et lahendust pole kuskilt leida. Või vajab elamispind välja vahetamist suurema vastu, näiteks pere juurdekasvuga, kuid me ei ole suutnud säästa sissemaksu raha. Siinkohal on laen kinnisvara tagatisel hea abimees, kuna on tavapärasest väikelaenust soodsama intressiga. Kindlasti, kui tasud vanasid võlgasid või kohustusi, siis peaksid arvestama, et seekord riskid oma kinnisvaraga. Kui tasud vanasid kohustusi uue laenuga, pead kindlasti oma senist käitumismustrit muutma. Sa ju ei taha olla uuesti võlgade küüsis ja oma kinnisvarast ilma. Võta seda, kui uut algust.

Kinnisvaralaen kuni 300 000€

Tüüpnäide: 20 000 € laenu puhul 10 aastaks fikseerimata intressiga 4,9%, lepingutasuga 2% laenusummast ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9€ on krediidi kulukuse määr 5,77%, kuumakse suurus 218,28€, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 26 193,35€. Nõutav hüpoteek tagatisele. Krediidipakkuja on TF Bank (publ.) Eesti filiaal. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest.