07.12.2021

Jõuludeks võtan laenu - aga milleks?!

Jõulud on imeline aeg, eriti kui maad katab paks lumevaip. Samas, kinkide tegemine võib olla paras peavalu ja korralik löök rahakotile. Iga aasta oleme silmitsi küsimusega, kuidas teha häid kingitusi nii, et uue aasta alguses poleks näpud põhjas? Lahendus on lihtne: ajata tarbimislaenuga oma kulud ja investeeri kingitustesse, mis kestavad aastaid.

Võtta laenu jõulukingitusteks?! Esmapilgul võib see tõesti tunduda nurjatu ettepanekuna, aga mõelgem korraks, milline on üks õige jõulukink? Kui varasemalt võis see olla soe sokipaar või mõni uuem tehnoloogiavidin, siis see aasta tuleks vaadata laiemat pilti. Kui õige jätaks see aasta vahele tavapärase tarbimispeo ning investeeriks millessegi, mis loob pikemaajalist emotsiooni ja väärtust? Siin on mõned ideed:

 

1. Remont ja uus kodusisustus

Kodu võib kõpitseda aega mööda, kuid võttes arvesse aastalõpu soodustusi oleks mõistlik teha kõik renoveerimis- ja sisustamistööd praegu. Kujutle vaid, kui mõnus on veeta pühi lähedaste seltsis kaunis ja korras kodus.

 

2. Puhkusereis

Reisimine on tänapäeval keeruline, kuid mitte võimatu. Reisibüroode lehti sirvides leiad kindlasti midagi põnevat endale või perele. Koos veedetud aeg on ju kordades väärtuslikum kui karp jõulupuu all.

 

3. Hobid

Igasugune hobi, kui sellega pühendunult tegeleda, nõuab ressurssi. Seega miks mitte jätta kõrvale need ühekordsed kulutused ja panustada pigem oma meelistegevusse, mis tasub sulle tagasi veel pikalt.

 

4. Sõiduvahend

Uue auto leidmine võib olla praegu paras väljakutse. Kõik ei pea muidugi piirduma alati autoga. Tänapäeva kiirelt areneva linnakultuuri ja terviseradade ehitamise valguses koguvad populaarsust elektritõukerattad, kastiga jalgrattad kui ka ATVd.

 

5. Kihlus ja pulmad

Pole saladus, et pulmade pidamiseks kõige kallim aeg on suvi. Jõulukuul kihlumine aga loob ilusaid mälestusi pikkadeks aastateks. Pulmade korraldamisel talve- või kevadperioodil võib ilma seisukohast tekkida teatud kitsaskohti, kuid see pole kindlasti midagi, millega noorpaar hakkama ei saaks.

 

6. Rahaasjade korrastamine

See on kõige olulisem kink iseendale. Kui sul on mitmeid väiksemaid kohustusi või üks kõrgema intressiga laen, siis on just õige aeg refinantseerimiseks. Pole paremat tunnet, kui minna pühadele vastu väiksemate laenukuludega.

 

Sul on jõulukingiidee, kuid vahendeid napib? Kasuta võimalust, sest detsembris on kõik laenutooted 0-lepingutasuga!   

Tutvu meie laenutoodetega!

Väike- ja refinantseerimislaenu tüüpnäide: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9 € on krediidi kulukuse määr 20,98%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 8 181,44 €. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest. Enne laenutaotluse esitamist ja -lepingu sõlmimist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri spetsialistiga.

Sõidukilaenu tüüpnäide: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 9,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 5,9 € on krediidi kulukuse määr 15,07%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 7 349,30€. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest.

Kinnisvaralaenu tüüpnäide: 20 000 € laenu puhul 10 aastaks fikseerimata intressiga 4,9%, lepingutasuga 2% laenusummast ja igakuise laenuhaldustasuga 2,9€ on krediidi kulukuse määr 5,77%, kuumakse suurus 218,28€, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 26 193,35€. Nõutav hüpoteek tagatisele. Krediidipakkuja on TF Bank (publ.) Eesti filiaal. Personaalne pakkumine sõltub kliendi krediidivõimekusest.