TF BANK asutas koos teiste pankadega ja Krediidiinfoga eraisikute laenuinfo vahetamiseks Positiivse Registri

teisipäev august 16, 2016

TF Bank koos 11 panga ja litsentseeritud krediidiandjaga ning Krediidiinfoga sõlmisid lepingu eraisikute laenuinfo vahetamiseks reaalajas, et täita seadusest tulenevat tarbija krediidivõimekuse hindamise kohustust.

Positiivne Register on andmevahetussüsteem, mille kaudu registri liikmeks olevad krediteerijad saavad eraisiku nõusolekul vahetada infot tema laenukohustuste kohta. Positiivne Register võimaldab laenuandjal täita seadusest tulenevat vastutustundliku laenamise nõuet ning veenduda inimese võimes täita oma laenukohustust. Laenuklient ei pea enam tooma paberkandjal väljavõtteid teiste laenuandjate juurest ning on paremini kaitstud emotsionaalsete laenuotsuste ja ülelaenamisest tekkivate probleemide eest.

Positiivse Registri asutajad on Krediidiinfo AS koos Eesti pankade: AS LHV Pank, Bigbank AS, TF Bank AB, AS Inbank ja teiste Finantsinspektsiooni litsentseeritud laenuandjatega.

Tänasel asutamiskoosolekul osalenud rahandusminister Sven Sester kiidab algatuse heaks: „Kui halvad laenud jäävad andmata ja tarvilikud laenud saavad antud vähema bürokraatiaga, võidavad sellest nii laenusaajad kui laenuandjad. Positiivse krediidiregistri asutamise mõte on sees ka valitsusliidu leppes, aga kui see eraalgatusena tehtud saab ja lisaks juba liitunutele ka teised olulised krediidiandjad sellega ühinevad, ei pruugi olla tarvidust registri loomist seadusega ette kirjutada,“ ütles minister.

Ka välisriikide kogemus kinnitab, et taoline register lisab laenuklientide jaoks mugavust ja muudab laenuandmeise vastutustundlikumaks, näiteks on selline register olemas Soomes ja Rootsis. Mõnes riigis on see isegi kohustuslik.

Loe täpsemalt Krediidiinfo kodulehelt: http://www.krediidiinfo.ee/index.php?m=74&ny=2016&news=443

Tagasi teemade juurde