Tasuta tegevused, mida võiksid teha sellel nädalavahetusel

reede september 23, 2016

Nädalavahetus koputab juba häälekalt uksele. See tähendab paljudele pisut kauem magamist, võib-olla natuke kogukamat hommikusööki ja kahte mõnusat ja vaba õhtut, mil magamamineku kellaaeg ei suru südametunnistusele.

Teisalt on nädalavahetused aga ka tublid raharöövlid. Kui peres on lapsed, kellega kooli või lasteaia ajal, tööpäeviti ajanappuse ja režiimi tõttu suurt midagi teha ei jõua, siis nädalavahetusel tahaksid neid ikka kinno või mängutuppa viia. Ka perekondlik lõuna väljas maksab omajagu. Õhtul kaaslase või sõpradega välja minnes tuleb samuti arvestada, et baaris kulub raha ja kui kodu linnast kaugel, tuleb ka taksojuhile kopikas jätta.

Aga on ka võimalus, kuidas oma nädalavahetus toredaks, meeleolukaks ja ODAVAKS muuta.

Alustame ühest väljakutsest, mille nimi on “kulutustevaba nädalavahetus”. Proovige teha üks nädalavahetus kuus selliselt, et ei raiska ühtegi eurot. Kuigi see tundub keeruline, siis mõned soovitused selleks, et see õnnestuks.

  1. Nädalavahetuse toidukorrad tehke koju seismajäänud asjadest. Tuulake läbi kuivaine kapid ja sügavkülmikud. Praadige ära viimased munad ja piimatilgast tehke pannkooke.
  2. Ärge kasutage autot. Minge vajalikesse kohtadesse ühistranspordiga või jala. Kellel on jalgrattad, kasutage neid. Esiteks on see tervislik, teiseks ei kulu raha kütusele.

Siit aga järgmine küsimus: millised on need tegevused, mida oleks tore nädalavahetustel teha, kuid kuhu raha ei kulu.

  1. Sügis on maalinud looduse väga kauniks ja müstiliseks. Võta oma pere, sõber, koer või mine kasvõi üksinda ja avasta maalilisi rabasid, metsi, tervideradasid. Kui kodus on termos, keeda kaasa tee ja meisterda võileivad. Mis on veel parem kui maitsev ja endatehtud lõuna looduses?
  2. Loe raamatuid! Mine raamaturiiuli juurde ja vaata kas leiad mõne raamatu, mida sa ei ole veel jõudnud lugeda. Kui ei leia, siis teatavasti on kordamine tarkuse ema! Võta mõni vana lemmik ja naudi seda veel üks kord. Või siis laena hea sõbra käest. Ära kuluta raha kallitele ajakirjadele ja uutele raamatutele.
  3. Tee kodus suurpuhastus! Tundub küll tüütu, kuid usu, pole midagi mõnusamat, kui nädalavahetus puhtas kodus.
  4. See võib tunduda küll natuke pöörasena, aga tõsta pisut mööblit ümber! Proovi vähemalt! Vea lastetoas voodi ühest nurgast teise ja laud nihuta teise seina. Peale selliseid manööverdusi tundub vana kodu nagu uus.
  5. Veeda õhtu lauamängude seltsis. Paar ringi turakat või reis ümber maailmast võib kujuneda väga meeleolukaks õhtu pere või sõprade seltsis.
  6. Sorteeri kõik majapidamises olevad kapid ja sahtlid. Tõsta kõrvale asjad, mis sobiksid heategevuseks ja viska ära asjad, mis on vanad ja kulunud ja mida ei ole aastaid kasutust leidnud. Heategevusele mõeldud asjad vii abivajajatele. Pole midagi toredamat, kui kellegile head teha!
  7. Ka loomad ootavad heategevust. Mine ja jaluta varjupaigas elavate koertega ja mängi kassidega. Varjupaikades toimuvad ka talgud, kus saad abikäe ulatada näiteks kutsudele uute kuutide ehitamiseks.
  8. Otsi sahtlipõhjast välja vana digikaamera. Või on sul olemas täitsa korralik kaamera? Piisab ka telefoni fotokast. Leia mõni kena ja looduslik koht ja tee mõni vahva värviline pilt kirevate sügislehtede keskel. Kindlasti tore mälestus, mida perekonna fotoalbumisse lisada ja aastaid hiljem vaadata ja meenutada.

 

Loe ka: Poodnik tahab sinult raha. Ja võimalikult palju! ja Lihtne säästmisnipp - "ära kuluta päev"

Tagasi teemade juurde