Mis on refinantseerimine?

esmaspäev august 31, 2015

Laenude refinantseerimine tähendab ühe uue suurema summaga laenu võtmist, mille abil tasutakse ära kõik olemasolevad väiksemad laenud. Olemasolev laen refinantseeritakse selleks, et saada paremaid laenutingimusi, olukorras, kus laenuandjate vahel on tihe konkurents, mis võimaldab pakkumiste hulgast valida soodsaim. Laenu refinantseerimise peamiseks eeliseks on kokku väiksem kuumakse ning tihtipeale ka palju väiksem intressimäär.

Siinkohal on oluline välja selgitada millised on olemasolevate laenude ennetähtaegse lõpetamise kulud. Paljud laenuandjad selle eest tasu ei küsi, kuid turul leidub ka piisavalt vastupidiseid näiteid. Samuti pead silmas pidama, et laenuintressi tuleb tasuda kuni kogusumma lõpliku tasumiseni. Seetõttu tuleb olemasoleva laenuandja käest küsida täpne summa koos jooksva kuu intressiga kuni kuupäevani, mil tagastad laenu kogusumma.

Refinantseerimine on mõistlik, kui Sa soovid vähendada igakuiseid tagasimakseid ja laenude tasumisele kuluvaid summasid. Samuti on mugavam maksta tagasi ühte laenu ja mitte viit erievat.

Laenude refinantseerimine on tegelikult väga lihtne toiming – tuleb täita vaid laenutaotlus ja informeerida laenuandjat, et laenusumma läheb teiste laenukohustuste refinantseerimiseks.

Kokkuvõtlikult võimaldab refinantseerimine:

  •         vähendada laenu intressimäära;
  •         pikendada laenu tagasimakseperioodi;
  •         vähendada igakuiste laenumaksete summat.
Loe ka:
Tagasi teemade juurde