Kadri rahapäevik - mai

esmaspäev juuni 3, 2019

Laenukool elab vaibumatu innuga kaasa Kadri raha kogumise plaanidele. Nagu Te ka ise mai kokkuvõttest võite lugeda, siis Kadri mitte ainult ei planeeri, vaid teeb ka kavatsetu teoks. Kadri edusammudest saate lugeda allpool.

Kes aga ikka veel pole Kadriga tuttav, siis Kadri on kahe lapsega üksikema, kelle eesmärgiks on koguda aasta lõpuks 1300 eurot. Iga kuu kirjutab Kadri Laenukooli oma edusammudest ja komistuskividest. Loodame, et tema kogumisteekond on inspiratsiooniks kõikidele TF Banki blogi lugejatele. Kadri kirjeldab oma kogemusi etapiti, et kõik tema emotsioonid jõuaksid meieni vahetul kujul.

 

Tuleb vastumeelselt tunnistada, et vist sisimas ikkagi armastan rutiini. Tunnen end sellises olukorras kindlamalt ja turvaliselt ning kui tekib selline korrapärasus, siis lähevad kõik asjad libedamalt. Võib-olla on asi hoopis aga kevadsuvises meeleolus, mida mai teine pool on hakanud veidi tekitama, kuid tuleb tunnistada, et säästueelarvel elamine on muutnud mind päris leidlikuks ja osavus kasvab.

Olen vaadanud ka erinevaid vahendeid, et kuidas muuta oma rahaasjad läbipaistvamaks. Avastasin TF Banki blogist ühe päris hea majapidamisraamatu-Exceli, mida alla laadida. Sinna saab kanda kõik kulud ja see siis teeb kokkuvõtte.

Kui eksperimendiga veebruaris alustasin, siis tundus see päris utoopiline. Samuti sai esimestel kuudel ostetud suuremates kogustes ja kohati ebavajalikku kraami. Siiani veel on sügavkülmas lihapalle ja kalapulki, mis ostsin kunagi alustamisaegadel kokku. Mingi purgisuppki ootab oma aega kapis.

Nüüd on tekkinud selline rutiin, et käin korra nädalas suurelt poes ja siis jooksvalt täiendan varusid vajaduspõhiselt (peamiselt piim, leib ja värkse kraam). Kõige olulisem on sealjuures see, et mitte sattuda emotsioonide ohvriks. Alles eile käisin poes ja oleks peaaegu ostnud viie-eurose Meekoogi, mis on mul poja lemmik, samas on kodus rabarbereid pool külmikut täis, millest suur plaadikook küpsetada.

Kõige huvitavam oskus, mis on mul nende mõne kuuga tekkinud, on see, et suudan kõik jäägid külmikust toiduks kokku teha. Isegi siis, kui tundub, et nagu pole midagi, siis midagi on ikka. Näide, pelmeenid, sõbranna vanaemalt saadud letšo ja poolkõvaks kuivanud juust. Suurepärane vormiroog kokku. Lapsed sõid isuga, küsisid juurde ja limpsisid pärast sõrmed ka üle. (Retsept: lased pelmeenid veidi pehmemaks sulada, siis vajutad need ahjuvormi pöidlaga laiaks. Seejärel paned letšo lusikaga pelmeenidele ning ahju ca 30 minutiks. Seejärel raputa peale riivitud juust ja lase veel ca 5 minutit ahjus küpseda või kuni juust ära sulab). Proovige järele, minu meelest lausa geniaalne leiutis! :)

Mais sai veidi kulutatud ka meelelahtusele. Käisime lastega uuel T1 keskuse vaaterattal, kus perepilet on 28 eurot. Emotsiooni eriti ei tekitanud, raha eest sai sõita vaid kolm ringi, mis läksid väga kiirelt. Ülemiste järvele vaade on ilus, veidi näeb ka sadama suunal, kuid pigem on näha Ülemiste-tagune industriaalmaa, parkla jms. Teist korda enam ei plaani sinna minna. Pole seda lihtsalt väärt. Lisaks käisime Kakumäe kodukohvikutes, sinna läks täpselt 20 eurot. Eelnevatel aastatel oleme ka ikka käinud ja siis on pigem jäänud positiivne maik. Sel korral olid aga mõnes kohvikus hinnad võrdväärsed restoranidega. Ühes kohvikus, kust me midagi ei ostnud, maksis tavaline kiluvõileib kolm eurot ja ports friikartuleid 5 eurot. Tundub, et ühest toredast kogukonnaüritusest on tekitatud taaskord kommerts. Kahju!

Kuu kokkuvõte:
231,90 eurot (77,8%) kulus söögile
48 eurot (16,1%) kulus meelelahutusele
18,23 eurot (6,1%) kulus riietele (ostsin poisile kaks paari dressipükse ja ühe t-särgi)

Eelarve sai peaaegu täielikult ära kasutatud, alles jäi üks euro ja 87 senti, mille lisan uue kuu eelarvele.

Hoiusele läheb plaanitud sada eurot.

29.mail avaldas Postimees loo sellest, et vaatamata kiirele palgakasvule ainult pooled pered suudavad säästa. Eesti Panga andmetel on viiendikul leibkondadest sääste alla saja euro. Enne veebruari kuulusin ka mina sellesse viiendikku, kuid enam mitte. Veebruarist alates on kogunenud 1209 eurot, mille üle olen siiralt õnnelik. See annab motivatsiooni edaspidiseks ja põhjuse olla enda üle tõesti uhke.

 

Loe ka:
Tagasi teemade juurde