Kadri rahapäevik - august

teisipäev september 10, 2019

Meie külalisautor Kadri püsib visalt oma seatud eesmärkide juures ja raporteerib neist ka sama visalt meile. Loe lähemalt, kuidas möödus Kadri augustikuu ja milliseid häid uudiseid tal meiega on jagada.

Kes on Kadri? Kadri on kahe lapsega üksikema, kelle eesmärgiks on koguda aasta lõpuks 1300 eurot. Iga kuu kirjutab Kadri Laenukooli oma edusammudest ja komistuskividest. Loodame, et tema kogumisteekond on inspiratsiooniks kõikidele TF Banki blogi lugejatele. Kadri kirjeldab oma kogemusi etapiti, et kõik tema emotsioonid jõuaksid meieni vahetul kujul.

 

Augustikuu ja ka septembri algus on möödunud nii tormiliselt, et polegi jõudnud korralikku kokkuvõtet möödunud kuusse teha. Pikad valged augustikuu õhtud veel lõid pärast puhkust laste unerežiimi täitsa paigast ära. August oli täis argielu – töö ja lasteaed taaskord, kuid ilusad ilmad tegid selle üsna raskeks. Sai käidud ujumas ja rannas. Rohkelt raha kulus jäätisele.

Üllataval kombel läks august väga kenasti ja võin öelda, et tundsin enda üle puhast uhkust. Tuleb muidugi ausalt tunnistada, et palju värsket kraami sain nii kolleegidelt, sugulastelt kui tuttavatelt. See on tegelikult naljakas, et vanem generatsioon muudkui kasvatab erinevaid puu- ja köögivilju, kuid kui need valmivad, siis ei ole neid kuhugi panna. Samuti käisime lastega kahel sünnipäeval, kust suruti vägisi toitu kaasa (salat, vinkud, lihapallid, kringel ja tort), sõime seda kodus veel mitu päeva. Seega olid poes peamised ostud vaid piim, leib, liha- või kalakraam ja nagu eelnevalt öeldud, siis rohkelt jäätist. Toidukulu ilma erakorraliste jäätiseostudeta oli terve kuu kohta vaid 149 eurot ja 66 senti.

Suvikõrvits on eriti „populaarne“ kaup, mida keegi ei soovi. Kuu teises pooles muud ei olnudki, kui üks ja teine pakkusid ja kurtsid, et mitte midagi pole sellega teha ega kuhugi panna. Suvikõrvitsast leiutasin siis erinevaid sööke, et seda ära kasutada (olgu mainitud, et siiani on veel viis! suvikõrvitsat kodus ootel. Suvikõrvits sobib ülihästi hakkliha ja tomatiga kokku. Täidetud suvikõrvits, suvikõrvitsalasanje, suvikõrvitsa pajaroog, suvikõrvitsa krõpsud jne. Kõik see kuulus augustis menüüsse.

Õunad on teine kraam, mida on paljudel koormates, kuid keegi ei soovi. Sõime neid lastega niisama toorelt, aga mingi osa koorisin ära ja panin sügavkülma, keetsin õunasuppi ja küpsetasin kahel korral ka suurema õunakoogi. Seenel sai käidud ja praetud puravikke võiga, kõrvale keedukartul. Ülimaitsev, kuid samas odav kõhutäis sai kiirelt valmis.

Kuu teisel poolel hakkasime juba valmistuma algavaks sügiseks. Märkamatult on poiss pikkust visanud ja samas ka jalg on kaks numbrit suuremaks veninud. Tüdrukuga läks paremini, temal tundub, et eelmise hooaja varustus peab veel vähemalt selle hooaja vastu. Sõbranna, kes on tundud second hand’ide kuninganna, vedas mind siis kaltsukatuurile. Endalegi üllatuseks õnnestus väga palju ja väga soodsaid asju leida. Saingi poisile kasutatud talvekombe vaid viie euroga, etiketiga uue k/s jope 3 euroga, kevad-sügis tossud ühega, rohkelt t-särke, dressipluuse, kummiriided sügiseks kõik vaid sentide eest. Kõik kokku läks maksma suur kuhi riideid (sh paar asja ka tüdrukule, mis olid nii armsad lihtsalt) ja jalatsid 24 eurot. Ainuke asi, mida ma teiseringi äridest ei saanud, olid dressipüksid. Need olin sunnitud siiski ostma siis kallima raha eest. Sain soodusega korralikud püksid, viis paari kokku 27,45. Samuti ostsin osta.ee kaudu uued Geoxi sandaalid lasteaias ja eelkoolis käimiseks need maksid 15 eurot. Talvesaapad sain ühe tuttava tuttava käest, ta oleks need nagunii muidu annetuskasti vedanud. Vastutasuks ostsin lapsele suure šokolaadi.

Mingeid suuri ettevõtmisi, mis raha oleks nõudnud, augustis ei olnudki. Pigem sai palju oldud õues ja korraldatud ka mitmeid ühismängimisi lasteaiakaaslastega. Meelelahutuse alla panin parima sõbra ja ühe lasteaiakaaslase sünnipäeva kingituste peale kulunud 47 eurot ja 98 senti ning kulud jäätisele, sest sel kuul läks jäätist palju, 28 eurot ja 14 senti. Lisaks ostsin mõnel korral suure jäätisekarbi ka tavalise ostukorvi sisse, kuid neid ma eraldi välja ei too, vaid need jäävad toidukuluks.
Tuleb tunnistada, et toidukulu ei ole päris korrektne, sest annetusi oli lademetes ja värskele kraamile ei kulunudki üldse raha. Terve kuu jooksul sai ostetud vaid kaks kurki ja ühel korral karp kirsstomateid.

Kuu kokkuvõte:
Toidule kulus 149,66 eurot (51,2%)
Meelelahutusele 76,12 eurot (26,0%)
Riietele 66,45 eurot (22,7%)
Terve kuu peale kulus raha 292 eurot ja 23 senti. Säästukontole kandsingi 107,77. Kokku on nüüd aasta algusest kõrvale pandud 1326 eurot ja 89 senti. Võimas!

Lisaks on mul ka häid uudiseid, augusti lõpuks kutsus ülemus mu enda jutule ja kuna üks kolleeg on lahkumas, siis alates oktoobrist saan veidi ülesandeid juurde, mis tähendab omakorda ligi 150 eurot suuremat palka. Natuke küll põen, et kuidas ma laste kõrvalt lisaülesannetega hakkama saan, sest tööaja dikteerivad lasteaia lahtiolekuajad, kuid olen optimistlik. Samuti on mul mõte, et siis novembris proovin panna kõrvale 250 eurot ning detsembris siis 200 eurot. Elame näeme! Aga oleks väga võimas, kuid suudaks aasta lõpuks 2000 eurot säästukontole tekitada.

Loe ka:
Tagasi teemade juurde