Eriti Kõva Mees rahamuredest ei räägi?

esmaspäev august 10, 2015

Eriti Kõva Mees ei nuta kunagi. Ta otsustab kodus kõik asjad ise, sest tema vastutab ainuisikuliselt. Ta ei räägi kunagi sellest, mida ta tunneb ega – hoidku selle eest – väljenda ülevoolavalt oma emotsioone. Eriti Kõva Mees ei räägi kunagi ka rahaasjadest, sest raha on tal piisavalt ja isegi kui ei ole, pole see mitte kellegi teise asi.

See on muidugi stereotüüpne lähenemine, kuid näited elust annavad sellele piisavalt alust. Eriti meie laiuskraadil, kus inimesed on loomupoolest kinnised ning enda avamist peetakse sageli nõrkuse märgiks.

Üheks märgiks nõrkusest, ebaõnnestumisest ning mittehakkamasaamisest peetakse ka rahamuresid. Keegi ei räägi oma probleemidest või võlgadest avalikult ning võlanõustajad on välja toonud, et sageli ei tea isegi oma pere liikmed, et ühel neist võivad olla väga tõsised probleemid. Samas mõjutavad need otseselt ka inimesi, kes Eriti Kõva Mehega koos elavad või temast sõltuvad.

Esimene samm probleemi lahendamisel ongi probleemi tunnistamine. See ei tähenda mitte ainult hommikul vannitoas peegli ees endale silma vaatamist, vaid probleemide läbiarutamist ka pereringis. Üheskoos tuleks aru saada probleemi tõsidusest ning seada ka realistlikud eesmärgid, olgu selleks siis vähendada igakuiseid makseid, maksta ära kiiremas korras ja rohkem püksirihma pingutades kõige kallimad laenud vms.

Enda lähikondsetega läbiarutamine on oluline, sest rangem finantsdistsipliin nõuab tahes tahtmata ka mingeid loobumisi. Rahamured, eriti kui neid ei teadvustata, ajavad sageli ka suhted keeruliseks, seetõttu on mõistlik koos läbi arutada, millest loobutakse. Kui kõik on olukorrast teadlikud ja saavad eesmärgist aru, on õnnestumise tõenäosus suurem.

Sest tegelikult on Eriti Kõva Mees hoopis see, kes suudab tekkinud probleemid lahendada ja teha seda nii, et ka teda ümbritsevad inimesed ei kannataks. 

Loe ka:
Tagasi teemade juurde