Sõidukilaen vs liising - 7 põhjust, miks valida sõidukilaen

kolmapäev september 29, 2021
Kas kaalud auto, mootorratta või mõne muu sõiduki ostmist? Või vajab Sinu praegune neljarattaline sõber välja vahetamist? Uue sõiduki soetamise puhul aga painab alati üks tüütu küsimus - kas võtta ostuks sõidukilaen või liising? Käesolevas blogipostituses vaatame, miks tasuks otsus langetada just sõidukilaenu kasuks ning millised selle plussid võrreldes liisinguga.

 

Sõidukilaen annab rohkem valikuvabadust.

 

  1.  Sissemaksu pole vaja. Liisingu puhul on üheks suurimaks mõttekohaks sissemakse leidmine, ja siin me ei räägi mõnekümnest eurost. Tavaliselt jääb liisinguandjate sissemakse nõudeks 10-25%. Autolaenuga ostes on sissemakse 0€ ning üks mure vähem, mille üle oma pead vaevata.

  2. Säästad ka muudes lepingukuludes. Liisinguga lisanduvad laenusummale reeglina nii kohustuslik liikluskindlustus kui lepingutasu vähemalt 200 – 250 eurot. Sõidukilaenu puhul on lepingutasud üldiselt madalamad, alates 50 eurost. See teeb üle 200 euro kokkuhoidu! Lepinguga seonduvaid kulusid on aga veelgi, näiteks liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine võib maksma minna 250-500€. Sõidukilaenu puhul on aga ennetähtaegne tagastamine tasuta (vähemalt TF Bankis on).

  3. Saad rahulikult sõidukit valida. Liisingu saamiseks peab olema ette näidata konkreetne sõiduk. Tihti on määravaks ka, mis müüjaga on tegu. Sõidukilaenu puhul, aga kantakse raha Sinu kontole. See võimaldab Sul rahulikult seda õiget autot, mootorratast, elektri tõukeratast või lausa traktorit või mootorpaati erinevatest esindustest ja platsidelt või lausa teisest riigist otsida.

  4. Vanus ja mark pole olulised. Tegelikult pole isegi liik oluline. Sõidukilaenuga võid soetada ükskõik kui vana, ükskõik millise sõiduki sõltumata selle vanusest. See ei pea olema isegi sõidukorras. Kasuks tuleb see näiteks just siis, kui olete vanemate autode austaja ning soovite vana auto ise oma nägemise järgi korda teha. Liisingu puhul kehtib ostetavale autole maksimaalne vanuse piirmäär.

  5. Sõiduk on kohe Sinu oma. TF Banki sõidukilaenuga ostmisel saate koheselt ka sõiduki omanikuks. Liisingu puhul jääb aga omanikuks liisinguandja ning autovõi muu sõiduk saab Sinu omaks alles liisinguperioodi lõpus eeldusel, et valitud liisingutüübiks on kapitalirent või kapitalirent jäägiga. Kasutusrendi puhul maksad üksnes kasutusõiguse eest ning selle lõppedes läheb sõiduk tagasi liisinguandjale. Sõidukilaenu puhul tasud sõiduki eest igakuiselt intresse ja osa ostusummast. Sõiduki omanikuna on Sul seda soovi korral oluliselt lihtsam edasi müüja. Liisingu puhul pead tegelema bürokraatiaga.

  6. Saad katta ka muud lisakulud. Sõiduki hind pole kahjuks ainuke väljaminek. Natuke ette arvestades saad sõidukilaenuga katta ka sellised kulud nagu registreerimine, remont ja rehvid.

  7. Sul on palju rohkem otsustusõigust. Näiteks liisingu puhul ei saa sõidukit ümber ehitada nii nagu endale meeldiks. Samuti on kaskokindlustus kohustuslik - nii võib liiklusvahendile minev kulu olla kaks korda suurem kui sõidukilaenu puhul. Märgime ka ära, et liisinguandja võib seada erinevad piirangud sõiduki kasutamiseks (nt läbisõidu piirang). Sõidukilaenu puhul saad aga autot tuunida ja kasutada nii nagu soovid. Samuti pole kaskokindlustus kohustuslik, vaid valikuline.
Need olid lühidalt sõidukilaenu positiivsed küljed, kuid mootorvahendi finantseerimine sõltub ikkagi iga inimese konkreetsest olukorrast ja võimalustest. Ostu-, laenu- või liisinguküsimusele tuleks läheneda mõeldes enda finantsvõimalustele, aja väärtusele ning valikuvabadusele. Enne liisingu- või laenulepingu sõlmimist tutvuge tingimuste ja lepingueelse teabega.
Vaata veel:

Sõidukilaen kuni augusti lõpuni lepingu tasuga 0€! 

Loe ka:
Tagasi teemade juurde