Autolaen vs liising - 7 põhjust, miks valida autolaen

esmaspäev aprill 22, 2019
Kas kaalud auto ostmist? Või vajab Sinu praegune neljarattaline sõber välja vahetamist? Uue auto soetamise puhul aga painab alati üks tüütu küsimus - kas võtta ostuks autolaen või autoliising? Käesolevas blogipostituses vaatame, miks tasuks otsus langetada just autolaenu kasuks ning millised autolaenu plussid võrreldes liisinguga.

 

Autolaen annab rohkem valikuvabadust.

 

  •  Sissemaksu pole vaja. Liisingu puhul on üheks suurimaks mõttekohaks sissemakse leidmine, ja siin me ei räägi mõnekümnest eurost. Tavaliselt jääb liisinguandjate sissemakse nõudeks 10-25%. Autolaenuga ostes on sissemakse 0€ ning üks mure vähem, mille üle oma pead vaevata.

  • Säästad ka muudes lepingukuludes. Liisinguga lisanduvad laenusummale reeglina nii kohustuslik liikluskindlustus kui lepingutasu. Keskmiselt küsitakse autoliisingu lepingu sõlmimise eest tasu vähemalt 200 – 250 eurot. Autolaenu puhul on lepingutasud üldiselt madalamad, alates 50 eurost. See teeb üle 200 euro kokkuhoidu! Lepinguga seonduvaid kulusid on aga veelgi, näiteks liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine võib maksma minna 250-500€. Autolaenu puhul on aga ennetähtaegne tagastamine tasuta (vähemalt TF Bankis on).

  • Saad rahulikult autot valida. Liisingu saamiseks peab olema ette näidata konkreetne sõiduk. Tihti on määravaks ka, mis müüjaga on tegu. Autolaenu puhul, aga kantakse raha Sinu kontole. See võimaldab Sul rahulikult seda õiget autot erinevatest esindustest ja platsidelt või lausa teisest riigist otsida.

  • Vanus ja mark pole olulised. Tegelikult pole isegi liik oluline. Autolaenuga võid soetada ükskõik kui vana, ükskõik millise sõiduki sõltumata selle vanusest. See ei pea olema isegi sõidukorras. Kasuks tuleb see näiteks just siis, kui olete vanemate autode austaja ning soovite vana auto ise oma nägemise järgi korda teha. Liisingu puhul ei tohi auto olla vanem kui 13 aastat.

  • Auto on kohe Sinu oma. Autolaenuga ostmisel saate koheselt ka auto omanikuks. Liisingu puhul jääb aga omanikuks liisinguandja ning auto saab Sinu omaks alles liisinguperioodi lõpus eeldusel, et valitud liisingutüübiks on kapitalirent või kapitalirent jäägiga. Kasutusrendi puhul maksate üksnes kasutusõiguse eest ning selle lõppedes läheb auto tagasi liisinguandjale. Autolaenu puhul tasud auto igakuist osa ostusummast ning intresse. Auto omanikuna on Sul seda oluliselt lihtsam soovi korral edasi müüja. Liisingu puhul pead tegelema bürokraatiaga.

  • Saad katta ka muud lisakulud. Auto hind pole kahjuks ainuke väljaminek. Natuke ette arvestades saad autolaenuga katta ka sellised kulud nagu registreerimine, remont ja rehvid.

  • Sul on palju rohkem otsustusõigust. Näiteks liisingu puhul ei saa autot ümber ehitada nii nagu endale meeldiks. Samuti on kaskokindlustus kohustuslik - nii võib autole minev kulu olla kaks korda suurem kui autolaenu puhul. Märgime ka ära, et liisinguandja võib seada erinevad piirangud sõiduki kasutamiseks (nt läbisõidu piirang). Autolaenu puhul saad aga autot tuunida ja kasutada nii nagu soovid. Samuti pole kaskokindlustus kohustuslik, vaid valikuline.
Need olid lühidalt autolaenu positiivsed küljed, kuid auto finantseerimine sõltub ikkagi iga inimese konkreetsest olukorrast ja võimalustest. Ostu-, laenu- või liisinguküsimusele tuleks läheneda mõeldes enda finantsvõimalustele, aja väärtusele ning valikuvabadusele. Enne liisingu- või laenulepingu sõlmimist tutvuge tingimuste ja lepingueelse teabega.

Vaata veel:

Märtsis autolaen 7,9% - küsi pakkumine!
Loe ka:
Tagasi teemade juurde